سالم کالا
 

درباره ی ما

سالم کالا سایتی است که محصولات گواهی شده سالم و ارگایک را پس از راستی آزمایی و اصالت سنجی کارشناسان ستاد شبکه محصول سالم یا طرح شمس به علاقمندان و مصرف کنندگان معرفی می کند و امکان خرید آن ها را بصورت مارکت پلیس فراهم می کند.

تولید کنندگان این نوع محصولات می توانند با ارسال دو نمونه از محصولات خود و ارسال رزومه شرکت و رزومه محصول و گواهینامه های مربوطه محصول خود را در این سایت معرفی کنند.

این سایت توسط مجری طرح شمس (مؤسسه بسوی ترویج محصول سالم) بعنوان نماینده ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری انجمن های مختلف از جمله انجمتن تولید کنندگان کودهای آلی و زیستی و انجمن پروبیوتیک- انجمن غذا و تغذیه و... نظارت شده و خاطر مصرف کنندگان را با ارسال اطلاعات شفاف و قابل استناد و طبقه بندی شده نسبت به مصرف این گونه محصولات سالم و ارگانیک جمع کرده بعنوان مدعی العموم از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان حقیقی این محصولات عمل می کند.

ستاد طرح شمس یا موسسه ی بسوی ترویج محصول سالم با هدف ارتقای سلامت جامعه و ترویج تغذیه ی سالم تشکیل شده و قصد دارد تا با معرفی محصولات سالم و ارگانیک و خواص مواد خوراکی مختلف گامی در جهت افزایش سلامت شما عزیزان ونهادینه شدن فرهنگ مصرف غذای سالم بردارد.

فهرستی از اهداف ما:

 

پر رنگ ساختن اهمیت استاندارد سازی تولیدات غذایی
♦ ایفای نقش در حفظ محیط زیست، سلامت جامعه و امنیت غذایی
کمک و ♦ اهتمام در تدوین و بومی سازی استانداردهای تولیدات کشاورزی، غذایی و صنایع تبدیلی مطابق با شرایط داخلی کشور ایران و مناطق مختلف جغرافیایی
♦ ایجاد اطمینان خاطر برای مصرف کنندگان از نظر سلامتی محصولات گواهی شده و صحت و سقم اعتبارات گواهینامه های صادرشده
♦ کمک به اجرای صحیح ضوابط و دستورالعمل های فنی و ارزیابی انطباق هر یک از آنها در فرایند تولید تا عرضه محصولات
♦ ساماندهي تولید و عرضه محصولات سالم و ارگانیک در بازار با هدف فرهنگ‌سازی و حمایت از تولیدکنندگان این محصولات
کاهش هزینه های اخذ گواهینامه برای تولیدکنندگان محصولات کشاورزی سالم و ارگانیک جهت نيل به خودكفايی و استقلال (چرا که هزینه ی بازرسی شرکت های مشابه خارجی برای تولیدکنندگان ایرانی بالا بوده و برای کشاورز مقرون به صرفه نمی‌باشد)
♦ ایجاد نظام مدیریت اطلاعات هوشمند برای شناسه‌گذاری و طبقه‌بندي محصولات کشاورزی از نظر کیفیت و سلامت محصولات در سه بخش:
– محصولات طبیعی
– محصولات ارگانیک
– محصولات گواهی شده – سالم- (دارای حد مجاز باقیمانده سموم، آفت کش ها، کودها و فلزات سنگین)
استراتژی مؤسسه بر استفاده از مشاورین مجرب، اساتید، مدرسان مراکز آموزشی و دانشگاهی و کارشناسان مجرب شرکتهای عضو شمس به منظور ارتقاء و بروز رسانی دانش و مهارت کادر فنی شرکت برای نظارت و کنترل های مربوطه می باشد.