RSS

اخبار

دومین رویداد کلیماتون 2018 در تهران با حضور اساتید، علاقمندان، دانشجویان و سازمانهای دولتی توسط موسسه کارآفرینان توسعه هزاره سوم برگزار شد.
ثبت و معرفی شبکه محصول سالم در کتاب مرجع کشاورزی، دام، طیور و آبزیان که توسط تیم کتاب اول بزودی چاپ و در اختیار علاقمندان و اعضای محترم شمس قرار خواهد گرفت.
طرح شبکه ی محصول سالم -سه شنبه, 18 سپتامبر 2018
طرح شبکه محصول سالم توسط معاون وزیر صمت و رئیس نمایشگاه های بین المللی مورد توجه ویژه قرار گرفت و مصاحبه ی اختصاصی هم با مجری طرح انجام شد همچنین مصاحبه اختصاصی دیگری نیز از سوی شبکه ایران کالای صدا و سیما در داخل قرفه ویژه ستاد توسعه زیست فناوری ریاست جمهوری انجام شد که در برنامه تلویزیونی بارکد بزودی پخش می شود. ومطالب مهمی را مجری طرح برای توسعه کمی و کیفی بیان نمودند.
جلسه با ریاست محترم جهاد یاسوج جناب مهندس تاج الدینی و اداره محیط زیست و سلامت غذای فارس آقای دکتر غیاثی در رابطه با طرح ارسال محصولات تازه خوری سلامت از مزارع استانهای مذکور به تهران و تامین نهاده سالم و ارگانیک برای کشاورزان پیشرو برگزار شد.
اعلام لیست تازه خوری -سه شنبه, 11 سپتامبر 2018
لیست نیازهای تازه خوری سفره خود را اعلام نماید.
بزرگترین رویداد کشاورزی کشور -يكشنبه, 02 سپتامبر 2018
بزرگترین رویداد کشاورزی کشور در ایران اگروفود ۲۰۱۸ ایران
مصاحبه با پرفسور ملبوبی رئیس کارگروه کشاورزی ستادتوسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
در این گفتگوی تفصیلی، آزاد عمرانی،‌ عضو هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران و کارآفرین حوزه کشاورزی، از مشکلات و راهکارهای کلان بخش کشاورزی گفت و مشکلات ساختاری این بخش را ظرف مدت کوتاهی قابل حل دانست.وی که تجربه رایزنی با بسیاری از وزرای کشاورزی اروپایی را دارد، شرایط خوب کشاورزان در کشوری همچون هلند راتشریح کرد.
تعادل در مصرف کود کشاورزی -پنجشنبه, 09 اوت 2018
تعادل در مصرف کود کشاورزی ضامن سلامتی– محمدعلی ملبوبی* سلامت غذایی همواره به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یاد می‌شود و برای پیشبرد این شاخص تلاش‌های مختلفی صورت گرفته است. اما در این میان استفاده بی‌رویه از کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی موجب شده موجی از نگرانی درباره سلامت غذایی در جامعه شکل گیرد.
پخش زنده و ویژه معرفی شبکه محصول سالم در برنامه ایران کالا برنامه ۲۰ تیرماه ساعت ۷ عصر آغاز شدو به مدت ۴۵ دقیقه به صورت زنده از شبکه ایران کالا پخش شد.. باحضور مهمان اصلی برنامه آقای سیدمحمود رضا شایسته مجری طرح شمس گزارش ضبط شده با آقای اسدالله ابراهیمی و با پخش مهمانهای ویژه مصاحبه تلفنی آقای پروفسور محمدعلی ملبوبی از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و آقای گرامی از شرکت پارس گواه