RSS

اخبار

جلسه با ریاست محترم جهاد یاسوج جناب مهندس تاج الدینی و اداره محیط زیست و سلامت غذای فارس آقای دکتر غیاثی در رابطه با طرح ارسال محصولات تازه خوری سلامت از مزارع استانهای مذکور به تهران و تامین نهاده سالم و ارگانیک برای کشاورزان پیشرو برگزار شد.
اعلام لیست تازه خوری -سه شنبه, 11 سپتامبر 2018
لیست نیازهای تازه خوری سفره خود را اعلام نماید.
بزرگترین رویداد کشاورزی کشور -يكشنبه, 02 سپتامبر 2018
بزرگترین رویداد کشاورزی کشور در ایران اگروفود ۲۰۱۸ ایران
مصاحبه با پرفسور ملبوبی رئیس کارگروه کشاورزی ستادتوسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری
در این گفتگوی تفصیلی، آزاد عمرانی،‌ عضو هیئت مدیره انجمن ارگانیک ایران و کارآفرین حوزه کشاورزی، از مشکلات و راهکارهای کلان بخش کشاورزی گفت و مشکلات ساختاری این بخش را ظرف مدت کوتاهی قابل حل دانست.وی که تجربه رایزنی با بسیاری از وزرای کشاورزی اروپایی را دارد، شرایط خوب کشاورزان در کشوری همچون هلند راتشریح کرد.
تعادل در مصرف کود کشاورزی -پنجشنبه, 09 اوت 2018
تعادل در مصرف کود کشاورزی ضامن سلامتی– محمدعلی ملبوبی* سلامت غذایی همواره به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه یاد می‌شود و برای پیشبرد این شاخص تلاش‌های مختلفی صورت گرفته است. اما در این میان استفاده بی‌رویه از کودهای شیمیایی در بخش کشاورزی موجب شده موجی از نگرانی درباره سلامت غذایی در جامعه شکل گیرد.
پخش زنده و ویژه معرفی شبکه محصول سالم در برنامه ایران کالا برنامه ۲۰ تیرماه ساعت ۷ عصر آغاز شدو به مدت ۴۵ دقیقه به صورت زنده از شبکه ایران کالا پخش شد.. باحضور مهمان اصلی برنامه آقای سیدمحمود رضا شایسته مجری طرح شمس گزارش ضبط شده با آقای اسدالله ابراهیمی و با پخش مهمانهای ویژه مصاحبه تلفنی آقای پروفسور محمدعلی ملبوبی از معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری و آقای گرامی از شرکت پارس گواه
شبکه محصول سالم رونمایی شد -سه شنبه, 15 مه 2018
از شبکه محصول سالم( طرح شمس) توسط ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و با هدف توانمندسازی، حمایت، ترویج و رتبه بندی محصولات سالم کشاورزی رونمایی شد.
ک فعال درحوزه تولید محصولات سالم : مرجع معتبری برای تائید محصولات سالم و اُرگانیک و محیط زیستی وجود ندارد و از همین رو مصرف کننده اطمینان نمی کند.
صادرات خرمای ارگانیک خاش -دوشنبه, 30 آوريل 2018
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان خاش گفت: برای نخستین بار در استان گواهی ارگانیک محصول خرما در این شهرستان صادر و حدود 600 تن از این محصول به کشور تاجیکستان و اروپا از طریق بندر عباس و تبریز صادر شده است.