سالم کالا
 
RSS

وبلاگ

گرده گل چیست؟
گرده گل یکی از کامل‌ترین خوراکی‌های طبیعت محسوب می شود زیرا تقریبا تمام مواد مغذی مورد نیاز انسان را شامل می‌شود. گرده‌ی گل عناصر بسیاری دارد که محصولات حیوانی دیگر ندارند و در واقع از هر منبع حیوانی دیگری پروتئین بیشتری دارد. همچنین گرده گل، اسید آمینوهای بیشتری نسبت گوشت گوساله، تخم مرغ یا پنیر با وزن مساوی دارد.
آیا برای مقابله با‌ بیماریها باید از دعا کمک بگیریم؟
آیا برای مقابله با‌ بیماریها باید از دعا کمک بگیریم؟ آنچه از دعا برای افراد عادی ایجاد می شود نباید باعث عدم توجه به استفاده از علوم جدید برای کنترل بیماری ها باشد، هرچند ممکن است به آن توجه نداشته باشند. همچنین دعاکردن اثر وضعی خود را خواهد گذاشت هرچند خواننده دعا متوجه آن نباشد....
خواص انگور و انواع آن
انگور از جمله میوه‌هایی است که در سرتاسر دنیا در اندازه‌های مختلف و رنگ‌های متنوعی وجود دارد. بیش از ۶۰ گونه متفاوت از انگور در سرتاسر جهان شناسایی شده است و در کشور ایران نیز انواع متفاوتی از این میوه پرخاصیت وجود دارد.
برای پرپشت شدن موها این 3 ماده را به شامپویتان اضافه کنید
ریزش مو یکی از مهم ترین مشکلات زیبایی است که مردان و زنان بسیاری درگیر آن هستند. به گزارش بهداشت نیوز تبلیغات پررنگ و لعابی که در خصوص شامپوهای تقویت‌کننده و ضدریزش مو در رسانه‌ها می‌بینیم، باعث شده بعضی افراد که حساسیت زیادی نسبت به موهای خود دارند، استفاده از این شامپوها را در برنامه‌شان قرار دهند و هرچند وقت یک بار بابت تهیه این قبیل شامپوها با برندهای مختلف پول زیادی نیز پرداخت کنند. بررسی ها نشان می دهند، رژیم غذایی، شیوه زندگی، قرار گرفتن در معرض استرس، و ژنتیک از مهمترین دلایلی هستند که باعث ریزش مو می شوند.
لیف گیاهی چیست؟

 

لیف گیاهی لوفا

 لیف گیاهی

با توجه به اینکه پوست انسان بسیار حساس می باشد و نیاز به مراقبت و نظافت دارد باید از ابزار هایی برای نظافت استفاده کرد که بیشترین بازده و کمترین آسیب را بر پوست وارد کنند لیف گیاهی لوفا با توجه به خواصی که دارد بسیار مناسب برای شستشوی بدن است. لوفا گیاهی از خانواده خیار می باشد. این گیاه در مقایسه با گیاهی دیگر رشد کندی داشته و حتی بذر گیاه لوفا به کندی جوانه می زند.ارتفاعی حدود 10 متر دارد. گیاه لوفا برای رشد خود به مقادیر زیادی نورخورشید،گرما، آب و یک داربست بزرگ نیاز داشته میوه لوفا هم به صورت خام و هم به شکل پخته شده قابل مصرف می باشد. برای ساختن اسفنج و لیف از گیاه لوفا استفاده می نمایند.

 

طریقه استفاده از لیف گیاهی لوفا :

لیف گیاهی لوفا را در آب نیمه گرم خیس نمایید.تا نرم و پر حجم گردد سپس بدون تغییر شکل و مچاله نمودن بر حسب تمایل شامپوی مورد نظر را روی آن ریخته کل بدن را ماساژ نمایید. با توجه به حساس تر بودن پوست صورت بهتر است با ملایمت بیشتری صورتتان را ماساژ نمایید

خواص دارویی و درمانی لیف لوفا :

گیاه لوفا به از بین بردن جوش، لک و کک کمک بسیاری می کند.

برای از بین بردن چین و چروک های بدن مفید است.

هنگام استفاده از لیف لوفا برای استحمام به بهبود عملکرد گردش خون کمک می نماید.

لیف گیاهی لوفا موجب پاکسازی هر گونه آلودگی از روی پوست میشود.