سالم کالا
 
RSS

وبلاگ

فواید بوم گردی
همانطور که می‌دانید اکوتوریسم یکی از مباحثی است که بیشتر در وب سایت‌ها و همچنین وبلاگ‌ها مورد بررسی قرار گرفته است. آن هم به یک دلیل ساده: همه می‌ما قاطعانه اعتقاد داریم که اکوتوریسم موجود است و آینده با گردشگری قابل درک است. به همین دلیل، بیشتر افراد آگاه به دنبال آگاهی رساندن مردم در رابطه با بوم گردی و خانه‌های گردشگری هستند. و اهمیت آن‌ها را به مردم یاد آور می‌شوند. ما متعهد هستیم که ضمن احترام به طبیعت شگفت انگیزی که ما را احاطه کرده است، از اوقات فراغت، تعطیلات نیز لذت ببریم و به همراه خانواده و با رعایت نکات ایمنی طبیعت از آن‌ها استفاده کنیم. اما نکته این است که ما دقیقا به چه چیزی می‌گوییم “بوم گردی”؟ چه چیزهایی را باید یک فعالیت بوم گردی در نظر گرفت؟ پاسخ به این سوالات جالب است که ما در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.
منظور از گردشگری روستایی چیست؟
گاهی گردشگری روستایی به معنی نقل مکان مسافران از محل زندگی خود به مناطق روستایی به مدت 24 ساعت تا حداکثر شش ماه با هدف صرف اوقات فراغت و کسب تجربه‌های جدید است. فواید بوم گردی بسیار زیاد است، این نوع سفر نیز از اصول بوم گردی پیروی می‌کند و به کلیه فعالیت‌های گردشگری در یک منطقه روستایی اشاره دارد. هر چند تعریف دقیقی برای این نوع از گردشگری وجود ندارد. با این حال مفهوم اصلی آن مرتبط به زمانی است که مسافران بخش زیادی از فعالیت‌های خود را در یک محیط روستایی، در اطراف مزرعه و یا هر کار دیگری که مربوط به این نوع زندگی است، صرف می‌کنند. برخی از روستاهایی که شامل فعالیت‌های کشاورزی، جنگلداری، پرورش آبزیان و شیلات و یا فعالیت‌های اقتصادی و فرهنگی دیگر هستند، می‌توانند میزبان خوبی برای گردشگری روستایی باشند. همانطور که به آن اشاره کردیم، در این نوع سفر نیز رعایت اصول بوم گردی و توجه به آن اهمیت دارد. زمانی این گردشگری انجام می‌شود که ویژگی‌های زیر را دارا باشد.
گردشگری روستایی چیست؟ | روستاگردی در ایران
گردشگری صنعتی است که در سال‌های اخیر هر روز رو به گسترش است و شاخه‌ای جدید به آن اضافه می‌شود. دلیل اهمیت گردشگری و صنعت توریسم تاثیری است که بر وضعیت اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشورها و شهرهای مختلف می‌گذارد و یکی از مهم‌ترین قطب‌های اقتصادی کشورهاست. بیشتر دولت‌ها با برنامه‌های از پیش تعیین شده و حساب شده‌ای سعی بر گسترش توریسم و گردشگری در کشورشان دارند. گردشگری انواع متعددی دارد و یکی از جذاب‌ترین بخش‌های آن روستاگردی یا گردشگری روستایی است. موس
گردشگری روستایی سلامت محور
در قرن اخیر گردشگری آنچنان توسعه پیدا کرده که در سراسر جهان به عنوان یک صنعت موردتوجه قرار گرفته است. صنعتی که می‌تواند مشکلات بسیاری از قبیل بی‌کاری، پایین بودن سطح درآمد سرانه و کمبود درآمد کشورها را به‌‌راحتی جبران کرده و موجب ایجاد درآمد، اشتغال‌زایی، رشد بخش خصوصی و توسعه زیرساخت‌ کشورها شود. به همین دلیل است که امروزه دولت‌ها در پی آن هستند با برنامه‌ریزی صحیح و حساب‌شده توریسم و گردشگری را در کشورشان گسترش دهند. گردشگری انواع متعددی دارد که یکی از محبوب‌ترین آن، گردشگری روستایی است. اهمیت و محبوبیت این نوع گردشگری تا آنجاست که بسیاری از متخصصان حوزه گردشگری معتقدند روستاها در آینده به یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگران تبدیل خواهند شد.
درباره استاندارد ایزو 17020
استاندارد ISO 17020 ابزاری کاربردی جهت ارزیابی شرکت های بازرسی توسط مرکز ملی تائید صلاحیت ایران می باشد. این استاندارد هم همانند سایر استانداردهای ارزیابی انطباق کمک شایانی به شرکت های بازرسی جهت مدون کردن و پیاده سازی هدفمند فرآیندهای جاری شرکت می نماید.