سالم کالا
 
RSS

مطالب وبلاگ از '2018' تا 'شهریور'

آیا شمس همان اپل در کشاورزی است؟؟!!!

 آیا شمس همان اپل در کشاورزی است؟؟!!!

شرکت اپل و ترفندهای فروشش

شرکت اپل توسط استیو جابز بنیان گذارده شد که ماموریت خود را “تغییر دنیا” می‌دید. این احساس که شما نیز بتوانید با کار کردن در آن شرکت، چنین شانسی برای ایجاد تحول بدست آورید

همان فلسفه‌ی کاری است که در یادداشت‌هایی که اپل در روز اول کاری به کارمندان جدید خود می‌دهد بازتاب یافته است.

در این یادداشت گفته شده که: “کسانی که به اپل می‌پیوندند، مایل هستند که کارشان به چیزی افزوده شود… چیزی مهم و بزرگ…

چیزی که در هیچ کجای دیگر امکان رخ دادن نخواهد داشت”. امکان کار کردن با “افراد روشن‌فکر و با استعداد” و حساب شدن به‌عنوان بخشی از یک کمپانی بزرگ که بیشتر شبیه به مجموعه‌ای از “استارت‌تاپ‌ها” اداره می‌شود، نیز از مواردی است که انگیزه‌ی مضاعفی برای تلاش همه جانبه و ارائه‌ی بهترین کار از جانب کارکنان، به شمار رفته است. در آیین بودایی اصطلاحی وجود دارد به عنوان“ذهن مبتدی”.

داشتن ذهن مبتدی یک موهبت است. 

جابز توصیه می کند که:

همه مسائل را با ذهنی باز بررسی کنید و آنها را طوری تجربه کنید که گویی اولین باری است که با آن مواجه می شوید. خود را برای شگفت زده شدن آماده کنید.

از نظر جابز، سادگی نهایت پیچیدگی است. او به ایده های بسیاری ” نه ” گفته است تا بتواند محصولاتی را تولید کند که فقط شامل چیزهای مورد نیاز مشتری باشند و لاغیر!

 آیا شمس همان اپل در کشاورزی است؟؟!!!


دلیل موفقیت شرکت اپل

شرکت چندین ساله اپل با بیش از ۲۵ هزار کارمند و فروشی سالانه بالغ بر ۱۰۰ میلیارد دلار که هر سال ۶۰ درصد رشد را تجربه می کند و محصولاتی به بازار ارائه می کند که گوی سبقت را از دیگران ربوده اند، تنها به این دلیل موفق شده است که:

جابز جزء موفقیت و کمال چیزی را قبول ندارد. با وجودی که برخی او را یک دیکتاتور سازمان می نامند ولی او توانسته است

اپل را تبدیل به شرکتی کند که دست کسی به آن نمی رسد. حتماً این سئوال برای شما هم پیش آمده است که :به راستی راز موفقیت ” شرکت اپل ” چیست؟
مهندسان سازنده محصولات اپل تلاش می کنند محصولاتی را تولید کنند که خودشان می خواهند داشته باشند. به طور مثال خود استیو جابز تا وقتی زنده بود بزرگترین استفاده کننده محصولات اپل بود و برای همین مهندسانی که برایش کار می کردند با درک این مسئله محصولاتشان را طراحی می کردند! استیو جابز همیشه تأکید می‌کرد که استفاده از محصولات اپل باید برای همگان سهل و آسان باشد.  سادگی‌ای که این شرکت در تنوع محصولاتش دارد این امکان را به مشتری می دهد که زودتر تصمیم بگیرد و گیج نشود. به طور مثال اپل بر خلاف دیگر شرکت ها از هر محصولی فقط یک طرح ارائه می دهد مثلاiphone فقط یک طرح دارد.

رشد فروش مراکز تجاری اپل در سراسر دنیا، تجارتی مولتی میلیون دلاری را برای این شرکت رقم زده است که همه به علت راهنمایی های صریح کارمندان و همچنین توجهات متفکرانه بر روی کوچک ترین جزیئات است.

به عنوان مثال چه موزیکی را برای نمونه نمایشی دستگاه های خود استفاده کنند. روزنامه وال استریت نگاهی مو شکافانه به عملیات فروش شرکت اپل انداخته و چاشنی اسرار آمیزی که باعث توفیق در فروش این شرکت شده را کشف کرده است.

یکی از روش‌های به شدت محافظه کارانه شرکت اپل برای فروش بیشتر تأکید بر “بالابردن میزان رضایت مشتریان” است:

 Approach         برخورد با مشتریان با خوش آمد گویی گرم و خودمانی

      Probe         بررسی مودبانه برای دریافتن کامل نیازهای مشتری

   Present         ارائه راه حلی برای اینکه مشتری بتواند زودتر به خانه برگردد

      Listen         گوش فرا دادن و حل کردن هر مسئله و دلواپسی

         End         خاتمه دادن با وداعی گرم و دعوت به بازگشت

این روش به اختصار APPLE نام دارد.

شما بجای کلمه اپل کلمه شمس را بگذارید و بجای محصولات اپل کالاهای شبکه محصول سالم
شمس؛ پلت فرمی نوآورانه ساده با ارائه خدمات مشعوف کننده به مشتریان خود می باشد.
شمس؛ امیوار است محصول سالم سرسفره همه طبقات اجتماعی باشد.
دسترسی آسان آگاهانه و اعتمادبخش برای همه آحاد جامعه فراهم شود.
در شمس کشاورز عضو هرآنچه برای خود می پسندد برای مصرف کننده نهایی هم می پسندد.
و...
امیدواریم بزودی به این اهداف برسیم.

نیترات و نیتریت چیست؟

نیترات و نیتریت چیست؟
با توجه به صنعتی شدن جوامع و پیشرفت تکنولوژی تغییراتی در زندگی انسان ها ایجاد شده که بعضا خوب و در بعضی موارد دیگر برای انسان ها مضر است.

یکی از این تغییرات اثر گذار تغییر در نحوه ی کشاورزی و تغذیه ماست ، صنعتی شدن کشورها با وجود اینکه به راحتی انسان ها کمک کرده اما در روی دیگر قضیه با تاثیر منفی در سیستم اکولوژی جوی باعث بوجود آمدن سمومی مضر برای انسانها شده که در دراز مدت باعث بوجود آمدن بیماری های متاسفانه خطرناک و ناعلاج گردیده است.

یکی از این موارد سموم نیترات و نیتریت هستند.

بنا به توضیح ویکی پدیا :"نیترات یک ماده شیمیایی به فرمول NO3- است. نیترات اکسیده‌ترین شکل نیتروژن است که در سیستم‌های طبیعی یافت می‌شود. "

نیترات ماده ایست بدون رنگ ، بو و طعم که تشخیص آن بدون آزمایش ممکن نیست.

گیاهان از نیتروژن برای سنتز پروتیئنهای لازم برای رشد خود استفاده می کنند و این ماده را با جذب مستقیم از زمین و به شکل نیترات یا در ترکیب با سایر مواد به دست می آورند.

نیترات به صورت نیترات سدیم و نیترات پتاسیم به عنوان کود کشاورزی نیز به کار می‌رود که این مسیله سبب افزایش این ماده در خاک و آب های زیر زمینی می شود.

نیترات به طور کلی برای بدن بی ضرر است اما مشکل از جایی شروع می شود که با بالارفتن سطح نیترات در بدن باعث می شود که این ماده در بدن تبدیل به سموم نیتریت و نیتروسامین شود که برای انسان مضر است

متاسفانه نیترات به صورت گسترده ای آب های زیر زمینی را آلوده می کند و از طرف دیگر فاضلاب های انسانی که به درستی دفع نشده ،فرایند های صنعتی و سوزاندن سوخت های فسیلی نفت و گاز نیز باعث ایجاد سموم آمونیاک و اسید نیتریک می شوند که تبدیل به باران های اسیدی می شوند و متاسفانه بدلیل نداشتن صرفه اقتصادی برای کشاورزان روش کشاورزی نوین و صحیح کمتر مورد توجه قرار گرفته .

اما این مسایل ما را بر آن داشت تا با همکاری و مجوز از وزارت کشاورزی با تولید و برداشت اصولی و علمی محصول گامی نوین را در ارایه محصولات کشاورزی ارایه دهیم .

ما ابتدا میزان نیترات و سموم محصول را در آزمایشگاه های پیشرفته اندازه گیری کرده و درصورت نداشتن و یا حداقل مجاز بودن ،وارد مرحله سورت شدن و شسته شدن ، قارچ زدایی و بسته بندی می کنیم .

ما امید و باور داریم که تغذیه سالم حق همه انسان ها و کودکان ماست و در گسترش آن از هر تلاشی فروگذار نخواهیم بود.

به امید داشتن جامعه ای سالم ...

 

 

تازه خوری ، سفره ی سالم
قرار است ما خود اول ازهمه عامل به حرفامون باشیم. و سفره خودمون رو سالم کنیم. برای سلامتیتون سرمایه گذاری کنید.
کوله پشتی سالم
استفاده از کوله پشتی های غیراستاندارد یا نحوه استفاده نادرست از آن، با درد و آسیبهایی مثل کمردرد، شانه درد، تغییردر شیوه صحیح راه رفتن، حتی تغییر در ضربان قلب و ... همراه است و با توجه به آنکه دانش آموزان در سنین رشد قرار دارند، هرگونه آسیبی می تواند اثرات دراز مدت بر سلامتی آنها داشته باشد.